Sprytne sposoby na oszczędzanie

Promocje dla konsumentów – jakimi zasadami się kierują?

Justyna Listkiewicz
sty 19 2017

Skuteczna sprzedaż

Regulamin promocji

Ważna zasada będzie dotyczyć określenia terminu, w ramach którego promocja będzie obowiązywać. To sprawa bardzo ważna dla jej przebiegu a także procesu komunikacji. Zaangażowanie konsumentów nie będzie bowiem zawsze takie same. Okazuje się, że czas trwania promocji może mieć istotny wpływ na to jak dalej będzie się kształtować rozkład sprzedaży a także zaangażowanie konsumentów. Chodzi o efekt nowości, który uzyskuje się między innymi na początku promocji, w tym czasie liczba zgłoszeń jest najczęściej największa, natomiast pojawia się spadek zainteresowaniem w drugiej części okresu promocyjnego co wynika z kilku czynników.

Poza osłabieniem efektu nowości istotne obniżenie się dynamiki wynika z wyczerpania się osób, które będą podatne na te pojawiające się przekazy promocyjne. Słabsza stanie się między innymi siła oddziaływania stosowanych w promocyjnych działaniach materiałów. Jak pokazuje nam praktyka również odpowiednia prezentacja materiałów promocyjnych może być ważna.

Końcówka promocji

Istotnym momentem w okresie promocyjnym będzie oczywiście ostatni tydzień trwania każdej kampanii. To bowiem taki okres, w którym firmy chcą jeszcze wzmocnić sprzedaż i podejmują takie działania, które mają sprawić, że ta mobilizacja klientów zrośnie właśnie z tego względu, ze jest coraz ,mniej czasu. Zaangażowanie klientów i mobilizacja pod koniec trwania promocji to przede wszystkim wynik tego, że znają termin, gdy się skończy i są coraz bardziej świadomi tego jak będzie to w dłuższej perspektywie wyglądać, gdy cena po tym terminie po prostu może zacząć rosnąć.

Okres promocyjny

Wybierz wsparcie marketingowe

Organizując promocję trzeba myśleć między innymi o wykorzystywaniu różnych kanałów, które mogą ową promocję wspierać. Pojawiają się w tym zakresie różne propozycje między innymi podjęcie form promocyjnych przez internet, rozbudowa między innymi strony internetowej. To wszystko będzie bardzo ważne, ponieważ od tego w dużej mierze ostatecznie będzie zależeć to uporządkowanie marketingowe tego wszystkiego co będzie się miało wydarzyć.

W ostatnim czasie coraz większą siłą stają się oczywiście social media i co do nich można mówić o ich częstym wykorzystywaniu. Wśród nich między innymi najbardziej popularny w naszym kraju FAcebook, gdzie swoje działania promocyjne decyduje się prowadzić wiele różnych firm.

Ostatecznie, gdy prowadzimy akcje promocyjne musimy również zadbać o to, by w miarę możliwości już po ich zakończeniu zastosować jakieś opcje, które pozwolą nam zmierzyć te efekty jakie udało się wypracować. To kluczowa sprawa, ponieważ dzięki temu będziemy ewentualnie mieli wiedzę co w dłuższej perspektywie będzie można zmienić bądź poprawić w innych promocjach.

Udostępnij