Sprytne sposoby na oszczędzanie

Biedronka - sklepy te są otwarte w niedzielę, mimo zakazu

Justyna Listkiewicz
lut 28 2021

Supermarkety Biedronka są prawnie otwarte w niedziele w pięciu miastach w Polsce.

Pomimo przepisów ograniczających handel w weekendy, największa sieć dyskontowa w Polsce otwiera poszczególne supermarkety w niedziele i sprzedaje cały swój asortyment.

Jednak spośród 2 823 sklepów Biedronki tylko sześć jest otwartych w niedziele. Są to supermarkety zlokalizowane na dworcach kolejowych w pięciu polskich miastach - w Warszawie (Dworzec Centralny i Wschodni), Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Grudziądzu.

W ten sposób pasażerowie kolei i mieszkańcy obszarów dworcowych w tych miastach mogą w Bedronce i w niedzielę kupić żywność i inne niezbędne towary. Należy zauważyć, że przy aktualnych rabatach i promocjach w sieci można znaleźć przeglądając katalogi promocyjne Biedronki. Merch Biedronki już dostępny w sklepach.

Zgodnie z komunikatem prasowym Jeronimo Martins Polska, początkowo planowano zamknięcie wszystkich sklepów Biedronki w niedzielę, ze względu na wątpliwości co do interpretacji prawa. Jednakże Państwowa Inspekcja Pracy (PIP) w oficjalnej odpowiedzi potwierdziła, że handel w niedziele na stacjach kolejowych nie będzie stanowił naruszenia prawa, o ile punkty sprzedaży będą znajdowały się w strefach obsługi podróżnych. Zobacz godziny otwarcia sklepów w skotnicka kraków.

W związku z tym Biedronka stała się jedyną siecią na rynku detalicznym towarów konsumpcyjnych, która mogła zgodnie z prawem obejść przepisy ograniczające handel niedzielny i nie obawiać się sankcji ze strony organów regulacyjnych.

 

Udostępnij