Tanie zakupy spożywcze - kompendium wiedzy

Jak tanio zrobić zakupy spożywcze?

Justyna Listkiewicz
sty 19 2017

Zdrowe zakupy

Zauważyć można, że jeśli chodzi o produkty spożywcze ceny rosną szybciej niż byśmy tego oczekiwali. Coraz więcej spośród nas niestety musi rezygnować z przyzwyczajeń zakupowych i decydujemy się na tańsze zamienniki. Czasami oznacza to, że wybieramy produkty mniej zdrowe i jakościowo grosze. Ale nie zawsze tak to musi wyglądać. Mamy więc kilka wskazówek jak kupować jedzenie, by jeść zdrowo a jednocześnie tanio.

Świeże produkty

Przede wszystkim wybieramy świeże owoce i warzywa. To wskazówka jak jeść zdrowo. Produkty przetworzone i wszelkiego rodzaju mrożonki dadzą nam okazję zaoszczędzić czas, ale z ceną i walorami odżywczymi będzie gorzej. Pamiętajmy, że sklepy małe, osiedlowe mają niestety drożej. Dlatego lepiej robić zakupy w dużych sklepach i decydować się na to, by robić je jednorazowo w dużym sklepie kupując to wszystko co będzie nas interesować w miejscu, gdzie będzie taniej. Trzeba pamiętać, że liczy się również stosunek cen i wagi. Czasami lepiej kupić większe opakowanie, ponieważ cena będzie jednostkowo lepsza. Tam, gdzie mamy obok cen również cenę za kilogram dokonanie stosownych porównań nie będzie problemem.

Nie sugeruj się opakowaniem 

Musimy uważać na tak zwane kupowanie oczami. Tak właśnie działają producenci, którzy tworzą dla nas różnorakie etykiety, by w ten sposób rzucić na nas przynętę i zachęcić do kupowania. Osoby szukające tańszych produktów szukają po prostu polskich propozycji, gdzie opakowanie jest prost, estetyczne i nie będzie trzeba za nie przepłacać. Lidl Tczew przygotował już najnowszą ofertę produktów w korzystnych cenach. 

Artykuły spożywcze

lidl.okazjum.pl

Unikamy natomiast opakowań zagranicznych, wysublimowanych, które mają chwytliwą nazwę. Lepiej na tym nie polegać, ponieważ dość łatwo będzie się można zmylić. Zawsze także warto sprawdzać skład produktu, by w ten sposób ocenić na ile za opakowaniem będzie szło również wnętrze.

Nie ma sensu kupowanie czegoś co świetnie wygląda, jeśli w praktyce okaże się, że niestety skład jest bardzo słaby i praktycznie nie ma tam większych wartości. Łatwo będzie w ten sposób dać się nabrać producentom. Wiele firm nadal korzysta z wypracowanego wizerunku i w ten sposób na pewno budują duże zainteresowanie swoją marką. Korzystają na tym i mogą liczyć na to, że sprzedaż będzie stale na zadowalającym poziome.

Tak jak już wspominaliśmy najbardziej racjonalną opcją będzie kupowanie rzadsze, ale w większych ilościach. W ten sposób nie tylko będziemy oszczędzać czas, ale również oprócz tego można zaoszczędzić benzynę i pieniądze, nie będziemy bowiem kupować tego co niepotrzebne. Można wtedy również sięgać po większe opakowania, w których cena jest atrakcyjniejsza. Zobacz  promoceny.pl/gazetki/szukaj/lidl

Udostępnij