Sprytne sposoby na oszczędzanie

Jak kupić artykuły spożywcze za połowę ceny

Justyna Listkiewicz
sty 30 2021

Kiedy artykuły spożywcze stają się droższe i nie ma już pieniędzy, trzeba je oszczędzać. Znalazłam sposób na oszczędzanie na żywności: kupuję w hurtowniach.

Co to jest magazyn z warzywami?

Magazyn owoców i warzyw to duży rynek hurtowy. Sklepy, restauracje i oszczędni obywatele przychodzą tu po jedzenie. Marża tutaj jest minimalna, niektóre produkty kosztują o połowę mniej niż w sklepie. Produkty, które kupujesz w sklepie w pobliżu swojego domu, sklep sam kupuje w bazie hurtowej dwa razy taniej.

Jak działa hurtownia

Miejska baza owoców i warzyw to miejsce z dziesiątkami pawilonów handlowych. W pawilonach znajdują się skrzynie z towarami, a w nich siedzą handlowcy. Atmosfera jest nieformalna, bez etykiet i metek cenowych. Musisz zapytać sprzedawcę o jakość, pochodzenie i cenę towaru. Magazyn spożywczy to duży rynek, na którym kupuje się luzem, zwykle od 3 kg każdego artykułu. W bazie nie są akceptowane żadne karty bankowe i nie natknąłem się na żadne bankomaty. Więc warto wypłacić gotówkę z góry.  

Jak kupować z przyjaciółmi

Moi przyjaciele wymyślili "spółdzielnię". Idą do bazy na zmianę. Przed wyjazdem wszyscy wysyłają odpowiedzialną listę zakupów. Robi zakupy dla wszystkich na raz i dostarcza artykuły spożywcze do domów. Do torby z jedzeniem wkłada kartkę z sumą pieniędzy zapisaną na jego karcie. Obecnie w spółdzielni jest dziesięć rodzin. Każdy członek idzie do bazy mniej więcej raz na dwa miesiące i co tydzień otrzymuje tanie artykuły spożywcze dostarczane do domu. Gdybym miał samochód, też bym się przyłączył. Na bazie sprzedaje się zazwyczaj produkty luzem, po 10-18 kg każdy. Znajdują się tam również pawilony handlowe. Ceny są tam wyższe, ale można kupić 2 kg bananów zamiast 20-kilogramowego pudełka.

 

Udostępnij