Promocje - poznaj ich sekret

Oszczędne zakupy w dyskoncie i supermarkecie - radzimy jak to zrobić

Paulina Romanowska
sty 19 2017

Termin ważności

Pokusy przy kasie

Gdy stoimy w kolejce do kasy czekają na nas różnorakie niebezpieczeństwa. Przy kasie ułożone są produkty, które sporo kosztują, małe przekąski, które tak naprawdę nie są nam potrzebne, ale działają na nas, gdy czekamy w kolejce. W ciepłe dni będzie tam zawsze coś zimnego do picia, jakieś lody. Często się skusimy nawet nie myśląc o cenie. Zawsze należy się dwa razy zastanowić nim zdecydujemy się na konkretny produkt.

Produkty z tyłu półki

Pamiętajmy o tym, że z przodu ułożone będą takie produkty, które będą miały ten najkrótszy termin ważności. Dlatego lepiej sięgnąć na takie półki nieco głębiej i mamy szansę znaleźć produkt świeższy. Badania rynku pokazują nam, że zdecydowana większość osób kupuje produkty w promocjach. I dlatego wydaje się, że odpowiednie studiowanie ulotek to sprawa bardzo ważna, ponieważ tam znajdziemy to co będzie dla nas najodpowiedniejsze. Okazuje się, że również sklepy na tym korzystają i dają różne produkty do gazety, nie zawsze to jednak znaczy, że jest to produkt w cenie promocyjnej.

Często proponowane są nam również inne rozwiązania, między innymi oferty po pięć opakowań. Jednak zanim w ogóle na taką opcję będziemy się decydować trzeba dobrze sprawdzić jaka będzie jednostkowa cena tych produktów. Może się bowiem okazać, że ta super ekstra promocja nie ma większego sensu, chodzi wyłącznie o to, byśmy kupili produkty w większej ilości.

Lidl pl - sprawdź aktualne gazetki promocyjne

Lokowanie produktów

Rozglądajmy się po sklepie. Ten sam produkt może być sprzedawany w sklepie w różnych miejscach. W jednym będzie kosztować mniej więcej 20 złotych za kg zaś w innym miejscu może już nam być oferowany za jedynie 15 zł za kg. Różnica jest w cenie i opakowaniu. Zanim coś pojawi się w koszyku dobrze się zastanowić co będzie dla nas najlepsze. Warto również śledzić promocje w poszczególnych sklepach, ponieważ dzięki nim często da się zaoszczędzić na zakupach. Jedną z najlepszych ofert ze zniżkami znajdziesz w ulotce Biedronka.

Sprawdzajmy w piekarni

Jeśli chodzi o pieczywo coraz więcej marketów nie ma swojej piekarni, ale decydują się na kupowanie u lokalnych dostawców, potem umieszczają to w swoim opakowaniu i sprzedają drożej. Dlatego akurat, jak chodzi o pieczywo lepiej będzie zaopatrywać się w lokalnych piekarniach, będzie to po prostu dla nas lepsza opcja.

Sprawdź rachunek

W marketach bardzo często kupujemy dużo produktów i dlatego potem nie zwracamy uwagi na rachunek a to błąd. Markety bowiem często wprowadzają zamieszanie i na półkach są inne ceny niż te potem do zapłacenia. W ten sposób liczą na to, że dobrze zarobią, ponieważ nie sprawdzimy rachunku a jeśli to zrobimy będzie za późno na składanie jakichkolwiek zażaleń do pracowników. Dla marketów to czysty zysk.

Udostępnij