Promocje - poznaj ich sekret

Kupujesz w dyskoncie lub markecie? Dowiedz się jak oszczędzić!

Małgorzata Wójcik
sty 15 2017

Oferty sklepów

Warto pomyśleć o supermarketach jak o takich dużych maszynach do sprzedaży. Produkty w dużych marketach są tak układane, że mają przyciągać naszą uwagę. Krążenie między regałami sprawi, że dostrzeżemy tam rzeczywiście wiele różnych produktów, które nie są im potrzebne, ale kuszą pięknym opakowaniem, ładnie pachną i oczywiście są pięknie oświetlone, w sklepie wydają się nam rzeczywiście niezbędne.

Im więcej czasu spędzimy w markecie tym więcej wydamy pieniędzy. Wiedzą o tym praktycznie wszyscy, którzy odpowiadają za ustawianie regałów oraz produktów w marketach. Jeśli ktoś chce uniknąć niepotrzebnych wydatków powinien zwrócić uwagę na wiele różnych elementów.

Spójrz na dół i do góry

Supermarkety są znane z tego, że na wysokości naszych oczu lub w zasięgu ręki ustawiają dokładnie to co chcą sprzedać, a nie to co my będziemy chcieli kupować. Producenci płacą supermarketom sieciowym bardzo duże pieniądze właśnie po to, by produkty znajdowały się w dobrym miejscu, ponieważ to właśnie będzie dla nich najważniejsze. Warto pamiętać, że to co znajduje się na wysokości wzroku klienta jest zawsze najlepszym miejscem dla produktów i tam praktycznie każda marka chce się pojawić. Jeśli chcemy oszczędzać patrzymy na produkty znajdujące się bądź to wysoko bądź nisko – tam są najlepsze ceny.

Oferty promocyjne

Jeśli będziecie chcieli korzystać z promocji to trzeba również wziąć pod uwagę pewną racjonalność. Większość produktów, którym kończyć się będzie ważność pojawia się właśnie w ofertach promocyjnych.

Sieci dyskontów

Jeśli chcemy pomyśleć o promocjach sprawdzajmy między innymi wartość tych produktów, bierzmy pod uwagę to jaka będzie ważność tych produktów. Musimy zwracać uwagę na to co będzie dopisane również małymi literkami przy promocjach. Bardzo często jakieś produkty, które sprzedają się najlepiej są z takiej oferty promocyjnej wyłączone.

Nie każdy sklep będzie nam podawał cenę jednostkową oferowanych produktów, ale to zawsze najlepszy sposób na rzeczywiste porównanie ceny i w taki sposób będziemy wiedzieć co jest najlepsze. jeśli podana będzie informacja o cenie za litr czy kilogram to opcja, która będzie najwygodniejsza, by wiedzieć na jakie konkretnie opakowanie się decydować.

Czy ekologiczne produkty warto kupować?

Wiele osób uważa, że kupowanie produktów ekologicznych to przede wszystkim bardzo duży wydatek, ale właściwie nie zawsze czasami tak będzie. Warto sprawdzić jak to dokładnie wygląda, gdy chodzi o takie produkty. Dowiemy się bowiem jak doskonale mogą smakować oczywiście pod warunkiem, że je odpowiednio przetworzymy.

Udostępnij